Akçaabat Köftecisi Ali Usta

Yıllardır İnciraltı’na gelir gideriz, yol üstünde her seferinde gördüğüm Akçaabat Köftecisi’ni şimdiye kadar denemişliğim olmamıştı. Karadeniz gezimizde tadı damağımızda kalan Akçaabat köftesini bir de İzmir’de görmek için geçen çarşamba akşamı burayı denemeye karar verdik. Mekanın yeri tam şurada, hemen karşısında otopark görevi gören boş bir arazi var, aracınızı oraya koyabilirsiniz

Akşam yemeklerimizi biraz erkene çektiğimiz için saat 6 gibi giriş yaptık restorana,  bu nedenle mekanda kimse yoktu. Masalarımıza yerleşir yerleşmez hemen haydari, tereyağı, salata, piyaz ve kızarmış ekmekler masaya geldi ki böyle bir girişe 10 puan veriyorum ben genelde 🙂 Yaklaşık 10 dakika sonra da köftelerimiz ve ızgara biber domates geldi. Manzara aşağıdaki gibiydi.

akcaabat-koftecisi-ali-usta

Akçaabat köfte her ne kadar Karadenizdeki kadar leziz olmasa da başarılı diyebiliriz. Meze ve salatalar da gayet güzel. Şu yazımda değinmiştim, bu tarz yerler mutlaka kendi ayranlarını kendi yapmalı diye, bu yönden tebrik ediyorum, hafif ekşi kendi yoğurtlarından güzel bir ev ayranı yapmış mekan, köfteyle iyi gidiyor. Zamanımız kısıtlı olduğundan çaylarını ve lazböreği tatlısını denemedik ama onların da belirli bir seviyenin üstünde olduğuna eminim. Kısacası canımız Akçaabat çektiğinde gidebileceğimiz bir mekan olarak Ali Usta’yı yazdık bir kenara, giden herkese afiyet olsun.