Boğaziçi Restoran – Sevgililer Günü

Geçtiğimiz 14 Şubatta evli çiftler için bir klasik olan Sevgililer günü akşam yemeği için evimize çok yakın olan Üçkuyular İskelesinin yanındaki Boğaziçi restoranı seçtik. Daha önce burada yaptığım muhteşem kahvaltı tecrübesini şurada yazmıştım. Bugünkü yazımda aynı restoranın akşam yemeğindeki performansından bahsedeceğim.

Öncelikle mekanın full+full olduğunu belirtmem gerekiyor, tüm masalar doluydu ve rezervasyonsuz olarak gelenler geri çevriliyordu. Normalde de hem kahvaltı için hem de akşam yemeği için rezervasyonlu çalışan bir restoran, özel bir günse sizin için rezervasyon yaptırırken deniz kenarı olan masaları tercih etmenizi öneririrm, çok güzel bir manzarası var restoranın. Son zamanlarda diyette olduğumuz için fix menü olayına hiç girmedik, ortaya bir salata ve ana yemeklerimizi seçtik. Şaşırtıcı olan şey, mekan full olmasına rağmen seçtiğimiz ana yemekler 5 dakika içinde geldi. Eşim tavuk şiş söyledi ben de karışık ızgara. İkisini de şiddetle tavsiye ediyorum. Yanında birer kadeh de kırmızı şarap söyledik, genellikle şişe açtırmayıp kadeh şarap söylediğiniz zaman pek iyi olmaz ama burada gelen şarap enfesti, markasını sordum Yazgan’ın Casaba-Cabernet Sauvignon serisindenmiş, bu ürünü daha sonra alıp ayrıca incelemeye karar verdim.

bogazici-restoran-uckuyular-izmir

Mekanda canlı müziğe, eğlenceye yer yok. Yılbaşı akşamı gibi özel günlerde bile özel bir program hazırlamıyorlar. Gidip kaliteli bir yemek yiyip ayrılabileceğiniz bir yer, arkadaşlarınızla fasıl yapabileceğinizi pek düşünmeyin. Onun dışında fiyatlar o mekana göre hiç fena değil biz yukarıda bahsettiğim menüye 2 kişi toplamda 100TL hesap ödedik, İzmir’deki çoğu mekanın Sevgililer günü için hazırladıkları menülerde kişibaşı 80TL’den başlayan fiyatlarla hizmet verdiğini düşünürsek fiyatların oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz. Biz tavuk ve etten gittik ama esasında burası Balık ve diğer deniz ürünleri ile ünlü olan bir restoran, eğer meraklıysanız bunları denemenizi de öneririm. Özel günlerinizde korkmadan tercih edebileceğiniz bir mekandır diyerek yazımızı kapatıyoruz, herkese şimdiden afiyet bal şeker olsun 🙂