Friends & Burgers

AVM’lerin yemek kısmını normalde hiç sevmem, bütün yemek kokuları birbirine karışır ve oraya daha yaklaşırken yüzünüze vurur, köftenizi yerken yandan balık veya pide kokusu gelir, inanılmaz bir gürültü vardır, Gurmeler için pek uygun yerler değil 🙂 Ama bugün bahsedeceğim mekan Egepark Mavişehir ve Kipa Balçova AVM’nin yemek kısmında olan Friends & Burgers.

Friends Burger İzmir’de kurulmuş nispeten yeni bir işletme. Sadece 2 şubeleri var Egepark ve Kipa olmak üzere. Amerikan usulü Burger yapma iddiasında olan bir yer. Aynı zamanda işletmede alkol de var. Yani Burger’inizin yanında bira veya şarap içebileceğimiz bir yer, Egepark’dakine gitmedim ama bildiğim kadarıyla Kipa’nın yemek kısmında olan tek alkollü yer.

friends-burgers

Burgeri gercekten güzel Friends’in, kendinizi direk et yemiş gibi hissediyorsunuz, köftesi büyük ve lezzetli, Mcdonalds’da yemiş gibi değil kesinlikle. Porsiyonları da oldukça doyurucu, ekmeği bir tarafa atıp, sadece köfte ve içindeki malzemeyi yeseniz rahat doyarsınız. Benim buradaki favorilerim Mushroom Burger ve Sunshine Burger. Yemek fiyatları abartı değil,  büyük boy burgerler12-15TL arasında değişiyor, buradan bakabilirsiniz fiyatlara. Yani kişibaşı yaklaşık 20tl’ye tıka basa doyabilirsiniz, tabi şarap alırsanız bu miktar artacaktır. Burger köfteleri elbette bir Dükkan kalitesinde değil, ama Friends İzmir’de Dükkan’a yakın bulduğum tek yer, bu yüzden şiddetle tavsiye ediyorum. Mekan hakkında başka yorumlar okumak isterseniz size ekşisözlük‘ü veya mekanist‘i önerebilirim.

Ne yazık ki bu mekanda yemek yerken AVM’nin içinde olmak beni geriyor. Restoranında(Kipa’da) 1 defa yedim, hizmet gerçekten hızlı ve kaliteliydi. Eve sipariş yaptıklarını öğrendikten sonra 3 defa da paket servisi denedim, onda da başarılılar, yemek biraz geç(45dk gibi) ama gayet sıcak geliyor. Kesinlikle denenmesi gereken bir yer.