Köyüm Bahçe Kahvaltı Evi

İzmirde bir çok kahvaltı mekanı tanıttım, fakat içlerinde en üst noktada olan 3 favori mekanım vardı, Tepe Kahve(Urla), Boğaziçi Restoran(Üçkuyular) ve Ehli Keyif(Güzelbahçe). Bugünden itibaren listeye dördüncü favorimi ekliyorum; Yaka Köy deki Köyüm Bahçe restoran. Öncelikle bu mekanlar arasında şu en iyidir diyebileceğim bir yer yok, hepsi benzer kalitede, lokasyonları farklı, fiyat segmentleri de birbirine benzer, sadece Ehli Keyif bunlardan fiyat olarak bir kademe yukarıda kalıyor, o da arazisinin oldukça ferah olmasıyla fiyatını özellikle çocuklu aileler için yüksek fiyatı kabul edilebilir kılıyor. Mekanı seçerken dikkat ettiğim şey sadece kahvaltı seçeneklerinin çok olması veya masaya gelen yemeklerin kaliteli olması değil, benim için mekanın pazar günü performansı da çok önemli. Çok iyi dediğiniz bir yer biraz kalabalık artınca patlayabiliyor, bu saydığım yerlere ise en kalabalık zamanlarda bile gitseniz ortalama üstü bir hizmet alırsınız.

koyum-bahce-kahvalti-yakakoy

Genellemeli bir girişten sonra Köyüm Bahçe’ye gelelim. Çiçekliköy‘den bahsetmiştim daha önce, Çiçekliköy’ü biraz geçince Yakaköy karşınıza çıkacatır. Buralara gelmişken köyleri bir turlamanızı tavsiye ederim, gerçekten harika doğa manzaraları bulacaksınız. Yakaköy’ün merkezine gelir gelmez Köyüm tabelasını göreceksiniz zaten, Köyüm’ün iki tane yeri var, biri merkezde olan yer, diğeriyse merkezdeki yeri yaklaşık 500m geçince daha yeşillikli bir alanda bulunan Köyüm Bahçe, benim önerim olaya burada girmeniz olacak. O bölgede “isim yapmış” fakat hizmet kalitesinden nasibini almamış bir çok mekan, iki kişi gelip tek kişilik kahvaltı istediğinizde burun kıvırıp böyle birşey yapamayacaklarını söyler, bununla ilgili birçok tecrübemiz oldu. Köyüm Bahçe’de bu tepeden bakmayı göremezsiniz, test edildi onaylandı. Tek kişilik kahvaltımızı şömine başında aldık, menemenimizi omletimizi yedik, termosla çayımızı içtik, gözlememiz böreğimiz derken baya bir kilo aldık diyebilirim. Ödediğimiz hesap 55TL, yediklerimizin kalitesine ve verilen hizmete göre gerçekten çok çok uygun. Mekan pazar sabahı olduğu için hıncahınç doluydu, buna rağmen garsonlar o kadar organize ki telsizlerle falan, 100 den fazla masa olmasına rağmen hepsine hızlı servis sunabiliyorlar. Etrafımda bulunan tüm masalar servisten %100 memnundu. Kendi fırınlarında yaptıkları ufak susamlı bazlamalar gerçekten süperdi, masaların etrafında sürekli gezen kızlar var, fırından çıkar çıkmaz sıcacık getiriyorlar masaya bazlamaları, hiç abartmıyorum kahvaltı yaptığımız sürece yanımızdan 20 defa garson 10 defa da bazlamacı kızlar geçmiştir. Bu arada daha masanıza oturur oturmaz termosunuz masaya konuyor, tabağınıza da ufak bir sıcak börek ve bazlama servis ediliyor, siparişinizi vermeden ilk açlığınızı gidermeniz için, titizlikle düşünülmüş bu uygulamayı her mekanın uygulaması lazım. Ayrıca otlu peynirli gözlemeyi kesin tavsiye ediyorum, o da kahvaltı gelmeden önce hızlıca masanıza geliyor, muhteşem de tadı var. Çocuklu aileler hiç düşünmesin, genellikle bu tür yerlerde sandalye sorun olur, paraya acımayıp ikea sandalyeleri almışlar bol bol, hem de temiz olarak hızlıca getiriyorlar. Ürünlerine güvendikleri şuradan belli, restoranın hemen önünde kendi köyüm markalarıyla bal, zeytin, peynir sattıkları bir dükkanları var. Otoparkçı çocuk bile extra saygılı hem girişte hem de çıkışta, daha ne anlatabilirim bilemiyorum, gidin keşfedin burayı mutlaka..

Not: Fotoğraf mekanın internet sitesinden alınmıştır, diğer fotoğraflar için: http://www.koyumbahce.com/index.php/gallery

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir