Kule Balık Evi

Herkesin geçmiş bayramı kutlu olsun. Uzun bir süre yazılara ara vermiştik, hemen bir rakı-balık mekanı ile geri dönelim istedim. Bayramda üniversite arkadaşlarımla buluştuk ve Güzelbahçe’ye balık yemeye gittik. Daha önce rakı-balık yazılarımda Güzelbahçe’de birkaç balık mekanı tanıtmıştım ve İzmir’de balık yenecekse bu bölgeye gidilmesi gerektiğini söylemiştim. Her zamanki mekanlarımızı değiştirerek bu sefer hep yol üstünde gördüğümüz fakat hiç gitmediğimiz Kule Balık Evi‘ni denedik. Mekanın yeri Güzelbahçe limanını Çeşme yönüne doğru geçtikten sonra hemen sağ tarafta, kendine ait otoparkı var, o yüzden aracınızla giderseniz sıkıntı çekmiyorsunuz.

Güzelbahçe’deki çoğu mekan gibi restoranın hemen önünde bir Balık-Market var, başlangıçta oradan deniz ürünlerinizi seçip ücretini ödüyorsunuz, onlar balıkları temizleyip sizin arkanızdan içeri yolluyorlar, o arada siz de içeride içki ve mezelerinizi söylüyorsunuz. Mekanın açık kısmı direk deniz kenarında, İzmir’de akşam yemekleri için güzel hava mevsimi yavaş yavaş geçiyor, biz de bunu düşünerek biraz erken gittik saat 6 gibi ve akşam 11′e kadar çok güzel vakit geçirdik.

kule-balık-evi

Soğuklardan başlarsak mekanın mezeleri gayet iyi, son derece taze, bir problem yok. Deniz ürünlerini pişirme süreleri kısa ve kalamarın balığın tadı güzel, siparişlerinizi verdikten sonra saatlerce bekleme gibi bir durum kesinlikle yok.  Tatlı olarak gelen fırında pişmiş helvası da süper. Garsonların yaklaşımı ve iç dizaynı da güzel diyebiliriz. Mekanın tek eksiği haftasonlarında hafif kalabalık olması, bir Sandal Balık Evi havası yok yani, eğer sessiz sakinlik de arıyorsanız haftasonları burayı tercih etmenizi tavsiye etmem ama onun dışında herşey gayet tatmin edici.

Fiyatlara gelirsek balık, kalamar, karides, salata, meze gibi herşeyi birden yiyip ziyafet çektiğinizi üstüne bir de 20′lik rakı içtiğinizi düşünürseniz kişibaşı 50TL ücreti gözden çıkaracaksınız, daha hafif geçiştirerek mekandan 30-40TL’ye de çıkmanız mümkün. Yani mekanın bu popülerliğine rağmen Güzelbahçe standartlarında bir fiyat politikası var, limanın arkasındaki mekanlara göre fiyat/performans olarak çok daha yukarıda diyebiliriz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir