Maxx Royal Hotel, Belek – Antalya

Yaz yaklaştığı için otel yazı dizisine devam ediyorum, daha önce İzmir’den iki oteli, Crowne Plaza Wyndham‘ı ve Sheraton Çeşme‘yi tanıtmıştım. Bugün Antalya Belek’den Maxx Royal isimli harikalar diyarını tanıtacağım. Antalya denilen memleket bildiğiniz gibi Türkiye’nin en sıcak yörelerinden bir tanesi, normalde buraya tatil amaçlı gidecekseniz Mayıs-Haziran veya Eylül-Ekim aylarını tercih etmenizi öneriyorum. Eğer bizim yaptığımız gibi Temmuz-Ağustos aylarında giderseniz inanılmaz bunalabilirsiniz, denizin bile kaynadığı bu aylarda Antalya’dan uzak durun 🙂

Maxx Royal(kısaca Maxx diyeceğim) 2011 yazında açılan yeni sayılabilecek bir otel. Fiyat segmenti olarak da daha önce tanıttığım iki otelden daha yüksek klasmanda bir tesis. Konumu Belek’te ünlü Adam&Eve hotel’in hemen bitişiğinde. Otelin sahibi EtsTur’un sahipleri. EtsTur müşteri memnuniyetine önem veren, bol bol anket toplayan bir firma, hatta bunları yayınladıkları OtelPuan diye bir siteleri de var, otel araştırmalarınızda kullanmanızı öneririm, her aya göre yorum okuyabiliyorsunuz, eğer otele Ağustosta gitmeyi düşünüyorsanız geçtiğimiz Ağustosta gidenler ne yorum yapmış göz atmakta fayda var. Tavsiyem bir otel tespit ettikten sonra hakkındaki kötü yorumların hepsini okuyun ve hazırlıklı gitmiş olun. Etstur tabi bu tecrübesini otelin konseptini hazırlarken iyi kullanmış.

maxx-royal-belek-foto

Maxx’ın neresinde başlasak bilemiyorum, gerçekten inanılmaz bir tesis. Türkiye’de böyle bir tesis olabileceğini düşünemezdim. Gazetede Dünyanın en iyi otelleri görsellerinde karşılaşabileceğiniz anları Maxx’da yaşamanız mümkün. Burası esasen bir Golf oteli. Antalya’nın en büyük golf sahalarından birine sahip, eğer giderseniz bir golf aracı ile sizi gezdirmelerini talep edin mutlaka. Otelden farklı olarak golf sahasının içinde otele ait özel villalar hatta malikaneler mevcut resmen, dediklerine göre yurtdışından gelen başbakan-c.başkanı gibi kişiler kalıyormuş bu tarz villalarda. Otele giriş yaptığınızda size bir aktivite kitapçığı veriyorlar oku oku bitmez, hepsini yapmayı deneseniz otelde bir 15 gün kalmanız lazım 🙂 Biz okçuluk, paintball, havalı tüfek gibi sporları icra etmekle yetindik. Her branşta da başarılı olanlara madalya dağıtıyorlar anı olarak, biz de paintball’daki üstün yeteneklerimiz sayesinde kaptık madalyaları.

Sporsal aktiviteler dışında bir çok ilginç olay var gün içinde. Deniz kenarında köpük partilerinden tutun, sahilde Capoeira şovlarına, Rio karnavalı organizasyonlarına kadar eğlence en üst noktada, akşam yemeğinden sonra da üst düzey parti ve şovlar oluyor. Her daim bir yerlerde parti var mutlaka. Çok ilginç ortamlar var otelde, örneğin Horse bar.

Maxx-Royal-Club-Royal-Horse

Circa bar akşamları partilere ev sahipliği yapıyor.

Maxx-Royal-Circa-bar

Le-Melange Patisserie de her daim güzel pasta, kurabiye, poğaça gibi ürünleri bulabilirsiniz, akşam 5 çayı için mükemmel.

maxx-royal-le-melange-patisserie

Otelin içine dahil olan Aquapark Avrupa’nın en uzun su kaydırağına sahip.

Maxx-Royal-aqua-park

Otel ultra herşey dahil bir otel. Odada olsun otelde olsun talep edeceğiniz hemen her şey ücretsiz. Etrafta rahatlıkla bulacağınız menülerde onlarca kokteyl-içki var ve hepsi A kalite. Baileys istediğinizde yerli yapım bir şey gelmiyor önünüze 🙂  Şımardıkça şımarabilirsiniz. Plajda akşamüstü yatarken sabah kahvaltısında gözünüzün kaldığı birşeyi getirtebilirsiniz. Bir çok otelde gördüğüm bu tarafta çay vermiyoruz, burada içki yok, bilmemne barda var, şuraya gidin alın gibi saçmalıkları Maxx da görebilmeniz mümkün değil. Otelin ücreti yüksek, ama bu ücreti %100 hak ediyor diyebilirim. İnsan bir otele gittiğinde güzel yemekten çok bu tip davranışları arıyor açıkçası.  Yanlış anlaşılmasın yemekleri de  her anlamda çok iyi bir otel. Vurgulamak istediğim insanların tatilde rahat hissetmesi gerektiği, belirli kurallar ile sınırlanmış bir otel maalesef benim gözümde “dinlenme tesisi” değildir. Tekrar yiyecek kısmına döner isek. Otelin açıkbüfesi güzel, fakat Alacarte restoranları mutlaka deneyin. Otele girişinizde Alacarte rezervasyonlarını yaptırın yoksa yer bulamayabilirsiniz, Steak restoran ve sahildeki Yunan restoranı hem ambians hem lezzet olarak muhteşem.

Son olarak odalardan bahsetmek sanırım gereksiz olacak. Herşeyin lüks ötesi olduğu jakuzili suit odalardan oluşuyor otel. Odada buna rağmen bir extra isteğiniz olursa telefonla yaptığınız isteklere anında yanıt veriliyor. Eğer bütçeniz yüksek ise Otelin hemen önünde yer alan Maldive villalarında da kalabilirsiniz. Sonuç olarak tesis kalitesi olarak on numara verdiğimiz Maxx, hizmet kalitesi olarak da 10 üzerinden 10, hiçbir şikayetimiz olmadığı gibi bugüne kadarki en muhteşem otel deneyimini yaşadık diyebilirim.

 

 

 

 

 

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir