Monthelie Wine House Restaurant

Bir önceki yazımda Üçkuyular iskelesinin üstündeki Boğaziçi Restoran‘ı tanıtmıştım. Gene aynı bölgeden gidiyorum. İskelenin hemen yanındaki adı Levent Marina olan yerden bahsedeceğim. Levent Marina havanın güzelleşmeye başladığı bu günlerde vakit geçirebileceğiniz çok güzel bir yer olmuş. Aşağıda marinanın kuşbakışı görüntüsünü görebilirsiniz.

levent-marina-uckuyular

Yan yana bir çok kaliteli mekanı bulabileceğiniz marinada ayrıca seyyar olarak hizmet veren kokoreççi ve midyeci de bulabilmeniz mümkün. Ayrıca eğer ilgi duyuyorsanız buradaki firmalar yelkenli eğitimi de vermekte, haftasonu için rahatlatıcı bir yer diyebiliriz. Marinaya arabanızla rahatlıkla girebilirsiniz, otoparkı uygun, yalnız yoğun günlerde valeler restoran rezervasyonunuzun olup olmadığını soruyorlar, bu yüzden haftasonu aktiviteleriniz için rezervasyon yaptırmanız faydanıza olacaktır.

monthelie-restoran

Geçtiğimiz günlerde marinada uzun süre hizmet veren ve daha sonra kapanan La Cigale’in yerine açılan Monthelie Wine House ‘a bir akşam yemeği için uğradık. Öncelikle marinadaki müziği kaliteli olan birkaç mekandan biri Monthelie. Romantik bir akşam yemeği planlıyorsanız tavsiye edebileceğim bir yer. Biz gittiğimizde haftaiçiydi ve bizden başka 2 masa doluydu, bu nedenle hizmet hızına iyi diyebilirim ama tabi bir de mekan doluyken bakmak lazım. Yemeklere gelirsek gerçekten gurme lezzetlerin olduğu bir yer, internet sitesindeki menüye bakıp fikir edinebilirsiniz. Ben Şarap soslu Levrek ve kalamar ızgarayı denedim, ikisi de gerçekten çok lezzetliydi, özellikle kalamar ızgarasının bir örneğini daha görmedim. Balık sevmiyorsanız soslu piliçlerini de öneririm. Et olayına girerken dikkatli olun, eğer Fransız usülü az pişmiş-hafif kanlı sevmiyorsanız et yemeği sipariş etmeyin, veya iyi pişirmelerini tembihleyin derim. Fiyatlara gelirsek tavuk ve balık yemekleri 20-30TL arası et yemekleri ise 30-40TL arası diyebilirim, iki kişi 100TL’ye şarabı, ana yemeği ve salatasıyla kaliteli yemek yiyebileceğiniz, güzel bir gece geçirebileceğiniz bir yer Monthelie, şimdiden afiyet şeker olsun 🙂

monthelie-restaurant