Nobili Park Balçova

Balçova – Narlıdere taraflarında oturuyorsanız iyi restoran bulabilmeniz pek mümkün değil. Açılan restoran iş yapmadığı için kapanıyor, böyle de lanetli bir lokasyon 🙂 Özellikle Agora ve Kipa gibi alışveriş merkezlerinde inanılmaz bir sirkülasyon var, 7-8 ayda yüzbinlerce lira yatırım yapılıp, zarar edip kapanan restoranlar var, üstelik baya da meşhur markalar. Böyle bir durumda İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin hemen karşısındaki yeşil alanda açılan cesur bir restoran girişiminden bahsetmek istiyorum.

nobili-park-balcova-izmir

Nobili Park Ekonomi Üniversitesi’nden Balçova Termal Tesisleri’ne doğru giderken hemen sol tarafta yer alıyor ve baya bir geniş alanı kaplıyor. Arabanızı koyabileceğiniz oldukça büyük bir otoparkı var. Buraya dört defa gittim, ikisi yemek biri kahvaltı birinde de kahve içmek için, üçünde de çok memnun kaldım. İşletmede çalışan elemanlar gerçekten çok iyi niyetli, biraz gecikme veya bir memnuniyetsizlik olsun hemen telafi etme yoluna gidiyorlar, hizmeti mümkün olduğunca kusursuzlaştırma isteğindeler. Size garip gelecek ama bugüne kadar gittiğim restoranlar içinde tuvaletleri en rahat ve en güzel döşenmiş restoran burası, klimayı bile unutmamışlar. Burada tattığım lezzetlere gelirsek, öncelikle favorilerimden başlarsak pizzası ince, ebat olarak gayet büyük ve çok lezzetli. Pidesi mükemmel, malzemeleri fazla fazla, hamur oranı çok değil Terme’deki gibi 🙂 Tavuk şiş, köfte gibi ızgaralar da harika, sosları ve yanında sunulan garnitürleri gayet özenli hazırlanmış. Bunların dışında kahvaltıya gittiğimde de çok memnun kaldım, çok çeşitli, sıradanlıktan uzak lezzetler var. Fiyatlar da gayet uygun, pizzalar 12-15tl civarı, diğer ana yemekler de o civarda. Haftasonları baya kalabalık oluyor o yüzden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederim.

nobili-park-balçova

Mekan ikiye ayrılmış, kahve içecekseniz sizi girişten sonra sol tarafa kafeterya kısmına buyur ediyorlar, yemek yiyecekseniz sağ tarafa restoran kısmına. İki kısım da gayet güzel dekore edilmiş ama restoran kısmının manzarası gerçekten güzel, tüm Balçova ve İnciraltı sahili ayaklar altında. Bu arada Türk kahvesi de için mutlaka buraya gittiğinizde, sunumuna hayran kalacaksınız. Her gidişimde yakınlarımla birlikte gittiğim bu restorandan şimdiye kadar bir memnuniyetsizlik yaşamadım, umarım kaliteyi bozmazlar ve Balçova tarafında gidebileceğimiz bir alternatif olarak devam ederler. Şimdiden buraya giden herkese afiyet olsun.