Paparazzi Beach – Aya Yorgi, Çeşme

 

Yazı bitirmek üzereyiz, artık son bir Çeşme yapalım diyenler için bir yazı sunacağım bugün. Aya Yorgi koyunu bilmeyenler için yazıyorum, arabanızla Çeşmeye giriş yaptıktan sonra sağa doğru Dalyan tabelasını göreceksiniz, Dalyan’a giden yola girdikten 1dk sonra gene sağa doğru Aya Yorgi koyuna giriş yolu vardır, oraya girdiğinizde arka arkaya Babylon, Sole Mare, Marrakech, Paparazzi, KafePi gibi plajların önünden geçeceksiniz. Bugün tanıtacağım mekan Aya Yorgi’deki diğer plajlara göre biraz daha farklı konseptte olan Paparrazi Beach.

aya-yorgi-cesme

Öncelikle Aya Yorgi’ye gidecekseniz Pazar gününü tercih etmenizi önermiyorum. Pazar günü koy çok dolu oluyor, eğer hafta içi veya Cumartesi günü giderseniz sakin sakin muhteşem bir koyda yüzme imkanı bulabilirsiniz, yok tek çalışmadığınız gün Pazar ise ve başka seçenek yok ise mutlaka rezervasyon yaptırın birkaç gün önce. Koy gerçekten harika, Çeşme’nin o deli rüzgarından bağımsız olarak her daim dümdüz olan bir koy, havuzda yüzüyor gibi hissediyorsunuz kendinizi.

paparazzi-aya-yorgi-cesme

Paparazzi bölgedeki diğer mekanlara göre daha küçük bir mekan, bu sayede fazla bir insan kalabalığı hissetmiyorsunuz. Yemekleri gayet güzel diyebilirim, öğlen yemeğinde denediğim Tavuk Şnitzel’den memnun kaldım, saat 5 gibi söylediğimiz sigara böreği-çay ikilisi de başarılıydı. Diğer mekanların aksine Paparazzi’de istediğiniz şeyler gerek restoranda gerekse şezlonglarda olsun ayağınıza geliyor. Diğer mekanlarda ise sıraya girip fiş almanız daha sonra tekrar fişinizle yemek sırasına girmeniz söz konusu. Bu nedenle Paparazzi eğer tüm gün orada olacaksınız sizi daha çok rahat ettiriyor. Fiyat politikasından bahsedeceğim biraz. Girişte bir ücret ödemiyorsunuz, çıkışta ise kişibaşı minimum 40TL hesap ile çıkmak zorundasınız. Yani gün içinde 30TL’lik alışveriş yapsanız bile çıkışta 40TL ödemeniz gerekiyor. Bana göre güzel bir sistem, en azından giriş parası adı altında boşa bir ücret ödememiş oluyorsunuz. Bangır bangır müzik olmayan, şezlonga uzanıp rahat rahat kitabınızı okuyabileceğiniz arada sıkılınca denize atlayıp çıkabileceğiniz bir mekan, hemen yanındaki KafePi ile karşılaştırıldığında biraz daha aile mekanı olarak kalıyor diyebiliriz. Sonuç olarak Paparazzi’den oldukça memnun kaldığımızı söyleyebiliriz, gidecek olanlara şimdiden iyi eğlenceler..

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir