Sheraton Çeşme Hotel, İzmir

Yaz gelmek üzere olduğu için bu aralar full otel tanıtacağım. Bugünkü yazım Çeşme’deki en güzel otellerden biri olan Sheraton Çeşme hakkında. Doğma büyüme İzmirli olmamıza rağmen ancak geçtiğimiz günlerde gitme fırsatı bulabildiğimiz bu otele hem yurtdışından hem de İstanbul-Ankara’dan yoğun turist akımı oluyor. Gelmeden önce internetten araştırma yapanlar için hemen bir yazı patlatmak istedim.

cesme-ilica-plaji

Çeşme’nin dünyaca ünlü Ilıca plajını bilmeyen yoktur sanıyorum. Bol rüzgarlı fakat alabildiğine kum olan bu plaj her yaz binlerce kişiyi ağırlar. Sheraton oteli de hemen Ilıca plajının bitişiğinde bulunmakta, plajın bir kısmından da faydalanmaktadır. Plaj resimde görüldüğü üzere süper fakat gittiğiniz dönem rüzgarlı zamana denk geldiyse, ki yaz ayları boyunca %80 rüzgarlı %20 düzgün olur, plajın tadını çıkarabileceğiniz pek söylenemez. Bu durumda ya sabah çok erken kalkıp denize gireceksiniz, ya da Çeşme’nin onlarca farklı plajından birini deneyeceksiniz, tıpkı daha önceki yazılarımda anlattığım Aya Yorgi plajı gibi örneğin.

Odalardan başlarsak oldukça kullanışlı diyebiliriz. Deniz manzaralı bir odayı denedik ve çok memnun kaldık. Artık bebekli bir aile olduğumuz için çocuk yatağı bizim için önemliydi, odaya girer girmez bunun hemen sağlanması artı bir puan oldu. Ordan yazdığımız artı puanı kendi yatağımızdaki yastıklar için geri alabiliriz ama. Yataktaki tüm yastıklar oldukça şişkindi, boyun ağrıtma riski yüzünden hiçbirini kullanamadık, oda görevlisinden daha az dolu bir yastık talep ettiğimizde maalesef standartın bu olduğunu ve başka yastık bulunmadığını söylediler. Biz 2 gün kaldığımız için idare ettik fakat uzun süreli gelecek kişiler için yastıklarını getirmelerini öneririm. Odada yaşadığımız tek memnuniyetsizlik buydu onun dışında birçok şey düşünülmüş, eksik olduğunda da oda görevlisi arkadaşlar sağolsunlar yardımcı oluyorlar.

cesme-sheraton-otel-hotel

Otelin yemekleri, kış ayları olmasına rağmen genel olarak şahaneydi, yaz aylarında düşünemiyorum. Her akşam ayrı çeşitler vardı ve tazelik açısından on numaraydı. Kahvaltıda çıkanlar da gerçekten kaliteliydi. Tek negatif nokta açık büfe dahil her yerde içeceklerin, suyun bile ücretlendirilmesi, bunu da artık otelin konsepti diyerek göz ardı ediyoruz. Bunun dışında otelde her akşam canlı müzik vardı, genelde otellerde müziğin bulunduğu alanda oturacak yer bulamazsınız fakat Sheraton bu anlamda oldukça başarılı, bol bol rahat koltuk var yerinize kurulup kitabınızı okuyabilir yanında akşam çayınızı içebilirsiniz.

Sheraton aynı zamanda Spa’sıyla meşhur bir otel. Botanica thermal spa‘yı test etme şansımız oldu, gerçekten İzmir’de bulabileceğiniz en iyi termal tesis. Aile suite’leri, açık hava havuzları, masaj hizmetleri, hepsi A kalite. Bu otele gelmişken mutlaka bir Bali masajı yaptırmanızı tavsiye ederim. Kısacası biz oteli çok sevdik, imkan olursa yazın da deneyeceğiz ve yazımızı yazacağız, bakalım plaj nasıl, şezlong kavgaları oluyor mu 🙂  şimdiden gidecek olanlara iyi tatiller.