Wyndham İzmir Özdilek Hotel

Daha önce bir çok gezi ve otel yazım olmuştu, fakat hiç İzmir’den otel tanıtmamıştım. Bugün sizlere tanıtacağım otel, Crowne Plaza, İzmir’de bilinirliği olan, hizmet kalitesi yüksek, İzmir dışından gelen arkadaşlarıma sıklıkla önerdiğim bir oteldir. Yakın zamanda isim değiştirdi ve yeni ismi Wyndham İzmir Özdilek oldu. Bildiğim kadarıyla el değiştirme-satın alma şeklinde değil, tamamen bir iş birliği modeli kapsamında otelin ismi değişti. Yeri gelmişken bahsetmek isterim, Wyndham şirketi için dünya çapında franchise veren büyük bir otel ağı diyebiliriz, bünyelerinde değişik ülkelerden 7000’e yakın otel bulunmakta.

Otelin konumundan başlarsak, İnciraltı gibi hem şehrin merkezinde hem de denizle iç içe bir yerde diyebiliriz. Otelden dışarı yürüyüşe çıktığınızda deniz kenarında yürüyüş parkurunda çok güzel vakit geçirebilirsiniz, etrafında bir çok kafe ve restoran mevcut. Alışveriş yapmak isterseniz otelin hemen yanında Özdilek alışveriş merkezi bulunmakta, zaten oteli işleten firma da Özdilek Holding. Özdilek bildiğiniz gibi Bursa şehrimizden çıkan, kurucusu Hüseyin Özdilek‘in yaklaşık 40 sene önce havlu üretimi faaliyeti ile başlattığı bir firma. Otele tekrar dönersek, AVM  sizi kesmezse, arabanıza atlayıp çok kısa zamanda Sahilevleri veya Güzelbahçe tarafına doğru gidip deniz kenarında rakı-balık yapmanız mümkün. Otelde kalmayı düşünürseniz deniz manzaralı odaları tavsiye ederim, biraz daha fazla ücreti fakat manzaraya gerçekten değiyor. Ayrıca 20.katta akşamları gayet güzel müzik yapan, manzarası harika olan bir barı da var, otelde kalmasanız bile bir Cumartesi akşamı buraya gelip kafa dağıtabilirsiniz.

wyndham-izmir-ozdilek-hotel-crowne

Söylemeden geçmeyelim, otelde gerçekten yüksek hizmet kalitesi olan bir termal spa center var: Agamemnon Thermal Spa. Yaklaşık 1 yıl üye olarak gittiğim bu spa’yı otele yakın oturan herkese tavsiye ederim. İş çıkışı biraz fitness, biraz yüzme ardından termal sıcak suda bir 5 dakika geçirmek insanı gerçekten süper rahatlatıyor. Ayrıca otelin açık havuzu da gayet başarılı. Spa üyesi olarak birkaç defa otelde kahvaltı yapma fırsatı da buldum, açık büfe kahvaltısı da standartların üstünde diyebilirim, sadece biraz daha unlu mamül çeşitlerini arttırabilirler 🙂 Otelde kalan kitle ile ne kadar uyumlu olur bilemem ama güzel börek çeşitleri olsa mesela hiç fena olmaz. Kısaca Wyndham İzmir için üst kalite bir otel diyebiliriz, gidecek olanlara şimdiden iyi tatiller.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir